Avon blog

Data ważności kosmetyków Avon

Wiele osób zastanawia się i zadaje sobie pytanie, czy data widoczna na opakowaniu jest datą ważności produktu. W tym krótkim wpisie spróbuję Wam to przybliżyć.

Numer seryjny i data ważności kosmetyków Avon

Produkty Avon posiadają oznaczenie, które przyjmuje format Z26.11.2019 i jest widoczne na opakowaniu (zdjęcie powyżej). Jest to data produkcji i oznacza, że kosmetyk został wyprodukowany dnia 26.11.2019 roku. Litera “Z” oznacza fabrykę w Garwolinie. Wszystkie produkty firmy Avon ważne są 3 lata od daty zawartej na opakowaniu zaś po otwarciu zgodnie z piktogramem. Firma stosuje oznaczenia w postaci otwartego słoiczka z informacją, w jakim czasie należy zużyć produkt od dnia jego otwarcia. 12M oznacza, że po otwarciu kosmetyku należy go zużyć w ciągu roku.

8 thoughts on “Data ważności kosmetyków Avon

  1. Dzień dobry.

   Litera “Z” na produktach oznacza, że został wyprodukowany w fabryce w Garwolinie. 25 – to dzień produkcji. Tam jest cała data produkcji napisana, czyli dzień, miesiąc i rok.

  1. Oznaczenie GI jest oznaczeniem producenta w tym przypadku SOCOPOL i kraj produkcji Polska. Zawarta przy nim data, to data produkcji. Na produktach występuję 29 takich oznaczeń i każde z nich dotyczy Producenta i Kraju produkcji.

 1. Witam proszę mi wyjaśnic co oznacza napis na spodzie pudełka
  Y300109 serum czy to jest data produkcji?

  1. Witam, czy produkt otrzymała Pani bezpośrednio z firmy, czy kupiła/otrzymała od kogoś? Wydaje mi się, że to data produkcji. Tak jak wspomniałam w poprzednim komentarzu, na produktach występuje aż 29 oznaczeń dotyczących producentów i kraju. W razie potrzeby zachęcam do kontaktu z infolinią Avon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *