Lider Avon – jak nim zostać?

Można powiedzieć, że lider sprzedaży w porównaniu z konsultantem to następny etap w strukturze Avon, jeśli oczywiście chcemy taki krok wykonać (nie ma żadnego przymusu czy obowiązku). Różnice są spore, ponieważ oprócz rabatów za zamówienia, które należą się wszystkim, lider ma przede wszystkim dodatkowe możliwości. Mowa m.in. o tworzeniu własnej grupy składającej się z konsultantek oraz własnych liderów, którzy zdecydują się po nas na szerszą współpracę z marką. W dalszej części dowiesz się jak zostać liderem, jakie korzyści wynikają z objęcia tego stanowiska i ile można zarobić.

Jak zostać liderem w Avon?

Jak zostać liderem sprzedaży w Avon?

Proces jest nieskomplikowany. Wystarczy zapisać się najpierw jako konsultant (możesz to zrobić teraz wypełniając bezpłatny formularz konsultantki), złożyć pierwsze zamówienie, a następnie podpisać i wysłać umowę, która posiada formę zlecenia (dla osób fizycznych) bądź pod działalność gospodarczą. Istotną wiadomością jest fakt, że nie ma presji sprzedaży, określonych norm itd. To od nas samych zależy, jak sobie zorganizujemy pracę i jaką mamy wizję na działanie. Z pomocą mogą przyjść materiały szkoleniowe czy wsparcie lidera/managera.

Od początku, czyli najpierw kandydat

Podpisując umowę stajemy się kandydatem na lidera. Możemy już na stracie otrzymać bonus podstawowy, jeśli spełnimy określone wymagania, czyli zaprosiły 3 nowe osoby oraz łączna sprzedaż zespołu wyniesie 1000 zł wraz z wymaganym naszym zamówieniem na kwotę 200 zł. Aby rozwijać się dalej i osiągnąć pierwszy poziom (K1) należy zaprosić do współpracy min. 5 osób, które zrealizują zamówienie za min. 250 zł (jest to tzw. mianowanie), a obrót całej struktury wyniesie min. 2500 zł (im więcej osób nawiązałoby współpracę, tym lepiej dla lidera). Zaproszenie nowych konsultantek nie musi odbyć się w trakcie trwania jednego katalogu. Co istotne, nasza własna sprzedaż nie może przekroczyć 75% wartości całej struktury, ale musi wynosić również minimalną kwotę 250 zł. Spełniając te określone warunki awansujemy na lidera poziomu K1.

Lider Avon – korzyści

Profitów jest zdecydowanie więcej, niż mogą uzyskać konsultanci. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może odnaleźć się w tej roli bądź nie odczuwa takiej potrzeby. Niektórzy są przecież zainteresowani jedynie zakupami ze zniżką dla siebie. Poniżej zamieszczamy listę korzyści, które są przeznaczone tylko dla liderów i managerów:

 • Budowanie zespołu generacji poziomów 1-3, od którego obrotu uzyskujemy wynagrodzenie.
 • Atrakcyjny program powitalny przez 12 katalogów (licząc od poziomu K1), w którym można zyskać bonusy pieniężne oraz nagrody rzeczowe.
 • Dodatkowe zestawy kosmetyków (niewidoczne dla konsultantek) oraz zniżki na katalogi.
 • Nagrody rzeczowe i bonusy finansowe za spełnienie założeń w danej kampanii.
 • Możliwość zakupu pakietu nowości przeznaczonych tylko dla liderów.
 • Prywatna opieka medyczna w Medicover od poziomu K2 (dla zainteresowanych).
 • Szkolenia internetowe oraz stacjonarne w wybranych lokalizacjach (w zależności od okręgu, do którego dołączymy).
 • Konferencje i spotkania integracyjne.
 • Dla najlepszych – możliwość skorzystania z atrakcyjnego leasingu i odebrania samochodu służbowego od poziomu “M” bądź uzyskania vouchera na rodzinne wakacje.
 • Dla 900 liderów według rankingu z klubu VIP zaproszenie na konferencję świąteczną Avon, w której udział biorą wyjątkowi goście.
 • Brak zobowiązań i “narzucania” określonej sprzedaży lub pozyskania liczby nowych ambasadorów (w tym kandydatów na liderów). Zawsze można wrócić do poziomu konsultanta bez żadnych konsekwencji.

Zarobki na poziomie lidera sprzedaży

Wynagrodzenie jest uzależnione od różnych czynników. Pierwszy próg K1 osiągniemy w momencie sprzedaży naszej grupy na kwotę 2500 zł. Do realizacji celu warto zachęcić jak największą liczbę osób, ale 5 z nich muszą dokonać zamówienia za kwotę 250+. Poniżej znajduje się aktualny program z bonusami, z którego dowiemy się, że:

 • Za spełnienie założeń w ramach aktualnego programu otrzymujemy bonus podstawowy. Za wyższą sprzedaż możemy uzyskać spory bonus dodatkowy.
 • W ciągu pierwszych 12 katalogów mamy możliwość uzyskania dodatkowych bonusów do wynagrodzenia, które mają nas zachęcić do działania i wynagrodzić za pracę.
 • Lider zarabia 5% wartości sprzedaży swojego zespołu od pierwszej złotówki netto nawet jeśli nie wyrobi bonusu.

Program przeznaczony jest dla nowych liderów i trwa 12 katalogów od momentu uzyskania poziomu K1. Aby uzyskać bonus podstawowy i dalej dodatkowy niezbędne jest osiągnięcie min. K1 na koniec danego katalogu (dla przypomnienia jest to 5 osób z zamówieniem 250+ i obrót struktury G1-G3 rzędu min. 2500 zł) przy własnej sprzedaży minimalnej 250 zł, chociaż już jako kandydat można zgarnąć podstawę w wysokości 150 zł przy min. 3 aktywnych konsultantach i sprzedażą struktury 1000 zł. Wraz z następnymi katalogami liderowi wzrasta LOA (jest to liczba kampanii liczona od osiągnięcia po raz pierwszy poziomu K1). Z każdą kolejną kampanią współpracy lider ma większe możliwości zarobkowe, jednak analogicznie potrzebuje więcej aktywnych konsultantek oraz wyższą sprzedaż. Na koniec warto zaznaczyć, że pomiędzy 3 a 6 kampanią współpracy 50% bonusu lojalnościowego uczestnika programu może otrzymać jego lider nadrzędny.

Przykład:

Pani Malinowska jest aktualnie na LOA7. Obrót jej grupy wyniósł 9000 zł przy 19 aktywnych konsultantkach i własnej sprzedaży minimalnej 250 zł. W ten sposób otrzymałaby 600 zł podstawy + 150 zł dodatku za większą sprzedaż, czyli łącznie 750 zł. Do tego ma jeszcze szansę na bonus lojalnościowy (100% bonusu podstawowego i dodatkowego), jeśli w 3 kolejnych kampaniach uzyska min. bonus podstawowy.

Moja rada: Jeśli macie możliwość to wybierajcie bony podarunkowe Sodexo, ponieważ nie są one opodatkowane, a od nagrody pieniężnej oddaje się podatek (dla osób fizycznych ok 40%).

Czym są generacje G1-G3?

Struktura w Avon oparta została na marketingu wielopoziomowym, aby lider miał większe możliwości zarobkowe. Na awans uwzględnia się wszystkie zamówienia osób z generacji 1-3 lidera.

 • G1 uwzględnia konsultantki oraz liderów, których udało nam się pozyskać w rekrutacji bezpośredniej.
 • G2 uwzględnia wszystkie osoby, które zostały pozyskane przez naszych liderów.
 • G3 to ostatnia generacja, która została przypisana liderowi do ogólnej struktury. Uwzględnia osoby, które dołączyły dzięki rekrutacji liderów z generacji drugiej.

Osiągnięcie danego poziomu sprzedaży w strukturze przedstawia grafika, która przedstawia kwaćlifikator z 17 katalogami w ciągu roku z porównaniem do nowej formuły 12 na rok:

Warto zaznaczyć, że progi wzrosły ze względu na wydłużony czas trwania katalogów. Obrót potrzebny do poszczególnego awansu może robić wrażenie i dla większości wydaje się nierealny do osiągnięcia. Jednak pierwsze poziomy można uzyskać w ciągu kilku lub kilkunastu kampanii współpracy. Nowy program daje jeszcze większe możliwości finansowe, ale oczywiście niezbędna jest determinacja, zapał i chęć do pracy 🙂 Na koniec dodam, że nowy lider bierze udział we własnym programie na start, w którym może zdobyć nagrody rzeczowe. Program zmienia się w każdym kwartale, tak samo jak program na start dla nowo zapisanych konsultantek.

Sposoby pozyskiwania ludzi do zespołów:

 • bezpośrednie – spotkania z zainteresowanymi, pozyskiwanie ludzi poprzez organizowanie spotkań towarzyskich, pokazów kosmetycznych czy wykorzystując inne eventy.
 • Online – pozyskiwanie konsultantek przez internet na przykład przy wykorzystaniu takich portali społecznościowych jak Facebook, Instagram itp. (pomocne w tym zakresie są, chociażby szkolenia organizowane przez firmę).

Jeśli chcesz zostać liderem sprzedaży w Avon bez zobowiązań, to napisz do mnie z prośbą o wsparcie i umowę 😉