Jak zostać konsultantką Avon?

Konsultantka Avon – co to znaczy?

Konsultantka to osoba, która posiada zarejestrowane konto w AVON. Otwarte konto oznacza przede wszystkim możliwość zamawiania kosmetyków bezpośrednio z firmy. Konsultantka Avon zamawia produkty z rabatem nawet do 40%. Biorąc udział w programach dodatkowych, motywacyjnych, czy wsparcia może otrzymać jeszcze większy rabat + dodatkowe benefity w postaci prezentów!
Założenie konta jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Nie ma zobowiązań i wymogów. Za to są nieskończone możliwości i korzyści!

Jak założyć konto konsultantki w Avon?

Dołączenie do Avon jeszcze nigdy nie było takie proste. Dokonać rejestracji możesz na kilka sposobów. Najprościej za pośrednictwem strony rekrutacyjnej danego lidera (moja znajduje się tutaj) bez podawania danych z dowodu osobistego czy numeru pesel. Możesz też zapisać się za pośrednictwem strony avon.pl

Jak zostać konsultantką w Avon?

Wypełniony formularz – co dalej?

Na podany przez Ciebie numer otrzymasz sms z hasłem, a na skrzynkę mailową wiadomość z dedykowanym numerem personalnym oraz link do zalogowania. Od tej chwili możesz korzystać w pełni z przywilejów konsultanta.

Co to jest numer personalny?

Numer Personalny to twój numer identyfikacyjny, dzięki któremu możesz logować się do klubu Avon. Wysyłany jest na adres mailowy po przesłaniu formularza rejestracyjnego i służy do logowania. Drugą alternatywą zalogowania do klubu Avon jest wpisanie adresu mailowego oraz hasła.

Kilka słów na temat Avon

To firma o ugruntowanej pozycji na rynku ze 135 letnią tradycją. Konsultantki pracują w ponad 50 krajach, a 70% naukowców w Avon, to właśnie kobiety! W Polsce marka kosmetyczna nr 1 działająca od 29 lat. Na rodzimym rynku z firmą współpracuje 200 tysięcy konsultantek.

Praca w Avon jest przeznaczona dla osób, które chcą dorobić  jako dodatkowe źródło dochodu lub szukają stałej pracy. Każdy sam decyduje o tym ile czasu poświęca na pracę. Jest to również świetna okazja do zaoszczędzenia pieniędzy i czasu, gdyż dla każdego czekają specjalne promocje na start.

Zarabiaj na sprzedaży produktów

Zarabiasz na różnicy pomiędzy ceną katalogową, a ceną zakupu.

Sprzedawaj produkty Avon i zarabiaj. Kupujesz produkty z rabatem sprzedajesz po cenach katalogowych, to co zostanie jest Twoim zyskiem. Możesz korzystać z narzędzi takich jak katalogi, minikatalogi, broszury dodatkowe czy próbki. Możesz także bezpłatnie otworzyć i prowadzić swój własny sklep on-line. Dzięki temu zyskasz nowych klientów. Firma oferuje bezpłatne szkolenia, które pomogą w sprzedaży i dotarciu do nowych klientów.

Korzyści z rozpoczęcia przygody jako konsultantka Avon:

 • opcja zdobycia atrakcyjnych nagród dla konsultantek/ów, które są aktywne i robią zakupy (Program na start). Do nagród jakie można otrzymać zalicza się np.: zestaw kosmetyków, a po spełnieniu wymogów po 4 katalogach można odebrać sprzęt, jak np. grill firmy BerlingerHaus,
 • zniżki na produkty z katalogu otrzymujesz już od 1 zł. W zależności od wysokości zamówienia otrzymujesz rabat od 15 – 40%. W ofertach specjalnych nawet do 50% .
 • możliwość zakupu produktów, (których jeszcze nie ma w katalogu) w promocyjnych cenach.
 • zdobycie doświadczenia w sprzedaży bezpośredniej i online.
 • możliwość uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych oraz przez internet. Te drugie dostępne zaraz po zalogowaniu.
 • Wsparcie i porady Lidera nadrzędnego.
 • Brak wymogów czy jakichkolwiek zobowiązań!
 • Wpisowe 0zł,
 • W każdej chwili możesz zrezygnować,
 • Możesz się rozwijać – jako Lider Sprzedaży
 • Kosmetyki bezpośrednio z firmy,
 • Obniżka nawet do 40% od cen katalogowych, 
 • Rabaty w ofertach specjalnych nawet do 60%!
 • Oferty dodatkowe, programy motywacyjne,
 • Założenie kona online nawet w 3 min.

Jedną z największych zalet bycia konsultantką Avon jest elastyczność pracy. Możesz dostosować harmonogram pracy do swoich potrzeb i innych zobowiązań, takich jak opieka nad dziećmi czy inna praca. Nie musisz mieć stałego miejsca pracy ani spełniać określonych godzin, co pozwala Ci na swobodne zarządzanie czasem.

Avon oferuje również wiele szkoleń i wsparcia dla swoich konsultantek. Możesz uczestniczyć w szkoleniach online, spotkaniach lokalnych z innymi konsultantkami, a także korzystać z narzędzi i materiałów edukacyjnych dostępnych w ramach systemu. To pozwala Ci na rozwijanie umiejętności sprzedażowych, zdobywanie wiedzy o produktach i doświadczenia biznesowego.

Jako konsultantka Avon masz również możliwość uczestniczenia w różnych programach motywacyjnych i nagradzaniu. Avon oferuje wiele konkursów, premii, które zachęcają do osiągania wyższych wyników sprzedażowych. Możesz zdobywać nagrody, podróżować na spotkania i konferencje branżowe, a nawet osiągnąć prestiżowe tytuły w strukturze Avon.

Innym atutem pracy jako konsultantka Avon jest możliwość nawiązywania nowych znajomości i budowania sieci kontaktów. Spotkania z klientami, czy z innymi konsultantkami, a także uczestniczenie w lokalnych wydarzeniach społecznościowych mogą poszerzyć krąg znajomych i rozwijania relacji biznesowych.

Zasady współpracy z Avon – najczęściej zadawane pytania

Czy konsultantka Avon otrzymuje jakieś prezenty lub ma dodatkowe przywileje?
Jednym z przywilejów konsultantki jest udział z różnych programach, w których ma możliwość odebrania atrakcyjnych prezentów (perfum, kremów, produktów do pielęgnacji ciała, włosów, kosmetyków do makijażu, biżuterii lub torebek a nawet urządzenia małego AGD). Każda nowa konsultantka bierze udział w programie „Witamy” i przez kilka pierwszych katalogów z rzędu może otrzymywać wyżej wymienione prezenty (uczestnictwo nie jest zobowiązujące). Dodatkowo po ukończonym programie bierze udział w programie PIN, w którym zbiera punkty i wymienia je na nagrody (jeśli w danej kampanii czy kwartale on obowiązuje). Konsultantki z wysoką miesięczną sprzedażą (powyżej 3500 zł) mogą dołączyć do “elitarnego grona” Klubu Róży, w którym to będziemy mogli otrzymywać różnego rodzaju nagrody.
Co zyskam jako konsultantka w Avon?
Gwarantowany rabat od 10% nawet do 45% i więcej, 90 dni na zwrot produktów, dostęp do szkoleń online i możliwość udziału w stacjonarnych. Oprócz szkoleń konsultantka może liczyć na swojego Lidera nadrzędnego, który udzieli wszelkich niezbędnych porad oraz odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Ponadto niektóre oferty typu Focus, Avon Netto są niedostępne dla klientów. Zapisane osoby mają możliwość testowania nowości, otrzymują prezenty i mogą dalej się rozwijać.
Jak się zarejestrować w Avon?
Wystarczy wypełnić formularz zawarty na tej stronie i poczekać na sms z hasłem. Na podany przy rejestracji adres mailowy zostanie przesłana wiadomość z numerem personalnym. W ten sposób zostaniesz przypisana/y do mojej struktury, w której pomogę i poprowadzę.
Jak złożyć pierwsze zamówienie?
Zamówienie można składać internetowo poprzez wprowadzenie kodów produktów w klubie Avon, za pośrednictwem aplikacji Avon ON lub telefonicznie. Polecam poradnik krok po kroku dla zamówienia internetowego.
Czy trzeba składać zamówienie co katalog?
Nie ma takiego obowiązku.
Na jaką kwotę musi być złożone zamówienie?
Nie ma kwoty minimalnej. Kwota minimalna jest podawana do poszczególnych programów, z których nie mamy obowiązku korzystać.
Ile kosztuje katalog Avon?
Jeden katalog kosztuje 2,90 zł, jednak są pakiety, w których można je kupić taniej w większej ilości.
Czy otrzymam katalog, jeśli nie złożę zamówienia?
Nie, jednak w takiej sytuacji można skorzystać z internetowego katalogu dostępnego pod adresem: https://pl.avon-brochure.com. W przypadku nieaktywnych konsultantek 2 czy 3 katalogi i więcej firma zazwyczaj wysyła 1 katalog na podany przy rejestracji adres. Można również poprosić swojego lidera o pomoc i podesłanie wersji papierowej katalogu.
Jakie są konsekwencje, jeśli nie złożę zamówienia?
Nie ma żadnych konsekwencji.
Jak długo trwa katalog Avon?
Katalog w Avon trwa miesiąc kalendarzowy. W ciągu roku mamy ich 12.
Czy muszę płacić za zamówienie z góry?
Jest to jedna z metod płatności. Istnieje jeszcze inna możliwość jak płatność kredytowana z możliwością spłaty faktury w ciągu 21 dni, jednak do tego kroku trzeba dokonać pełnego mianowania podając dane tj. numer dowodu osobistego i pesel.
Jaki jest termin płatności za fakturę?
Termin płatności za fakturę to 21 dni od momentu zaksięgowania zamówienia przy płatności kredytowanej. Należy pamiętać, żeby regulować płatności zgodnie ze wskazaną datą, gdyż jest to gwarancją realizacji składanych zamówień.
Co, jeśli spóźnię się z płatnością za fakturę?
Naliczane będą odsetki oraz zablokowana zostanie możliwość realizacji następnego zamówienia.
Jakie są możliwości wysyłki w Avon?
Możliwości jest kilka, pierwszą jest zamówienie paczki kurierem do domu, drugą zamówienie przesyłki do paczkomatu InPost, a trzecią odebranie w punktach pocztowych, sklepach Żabka, stacjach paliw Orlen czy w salonach Ruch.
Koszty wysyłki w Avon
Informacje na temat aktualnych cen wysyłki znajdują się w zakładce “Rodzaje dostawy i metody płatności w Avon“. W poszczególnych miesiącach wpisując kod dostawy do klienta 99093 przesyłka po spełnieniu określonych warunków może być darmowa. Obecnie najczęściej promocje obowiązują za pośrednictwem zakupów w aplikacji Avon ON.
Czy w Avon są dostępne bezpłatne szkolenia?
W klubie Avon dostępna jest platforma Avon Social Training, w której jest pełna gama szkoleń produktowych i biznesowych. Oprócz strefy szkoleń online organizowane są liczne spotkania stacjonarne. O ich terminach powinien informować Okręgowy Menedżer Sprzedaży.
Co to jest Avon Focus?
Focus to przewodnik po programach i ofertach dla konsultantek. W tym magazynie zawarte są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące bieżących konkursów oraz specjalnych ofert zarobkowych. Znajdziemy w nim również informacje dotyczące produktów demo, a także cennik próbek.

Nie czekaj, zostań konsultantką Avon już dziś! Jeśli masz pytania, napisz do mnie.

Zapisz się online