Avon blog, Poradnik Ambasadorki Avon

Ile może zarobić konsultantka Avon?

Ile zarabia Ambasadorka Avon?

Każda osoba, która zaczyna swoją przygodę z tą znaną marką, zastanawia się, ile zarabia konsultantka Avon? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści poniższego artykułu.

Osoby, które pragną zacząć działać na własny rachunek lub po prostu posiadać dodatkowe źródło dochodu, podejmując współpracę z Avon jako konsultantka, powinny zapoznać się z systemem wynagrodzeń, jaki obowiązuje w tym renomowanym koncernie kosmetycznym. Zarobki w Avon kształtują się na rożnym poziomie, w zależności od liczby posiadanych zamówień i częstotliwości ich składania. Duże znaczenie ma także ilość stałych klientów i skuteczne pozyskiwanie nowych osób do współpracy. Ustalenie tego, ile zarabia konsultantka w Avon polega na tym, że od kwoty zamówienia odliczane są konkretne rabaty na produkty (15- 45%) z wybranego katalogu. Im wyższa kwota zamówienia, tym większa wysokość naliczonego rabatu, czyli zarobku danej konsultantki.

Ile zarabia konsultantka Avon – poznaj zasady otrzymywania rabatów

Doskonałym narzędziem do zwiększania dochodów z pracy w Avon jest katalog Focus. To broszura niedostępna dla klientów. Dzięki korzystaniu z atrakcyjnych zniżek cenowych na wybrane produkty, możesz zwiększyć swoją sprzedaż, nawet o 100%. Można wykorzystać obowiązujące promocje np. aktualną pod nazwą. „Przestaw się na zestaw”. Polega ona na tym, iż zamawiając zestaw o wartości katalogowej 69,99 pln otrzymujesz rabat w wysokości 40%, który po odliczeniu od kwoty wyjściowej, jest Twoim zyskiem. Konsultantka Avon może podwajać, a nawet potrajać zarobki, dzięki atrakcyjnym promocjom. W zależności od oferty możesz zdecydować się na zakup kompletu 6 perfum, za który zapłacisz niespełna 218 zł, zaś jego promocyjna wartość katalogowa wynosi bagatela 396 złotych (bez promocji 660). Sprzedając zainteresowanym klientom każdy flakon po cenie katalogowej, na Twoje konto trafia ponad 178 zł. W ofercie Focus znajdują się także promocje na gadżety z nazwą marki, jak również organizery do makijażu czy modne i przydatne akcesoria, w cenach dużo niższych, niż te, obowiązujące w bieżącej kampanii.

Zarobki w Avon – skorzystaj z dostępnych narzędzi sprzedażowych i pomnóż swoje zyski!

W prostym rachunku matematycznym można przedstawić, że składane przez Ciebie zamówienie, które wynosi przykładowo 40 zł (pojedyncze zamówienie) pomnożone razy 15 klientek w miesiącu, daje wartość 600 pln. Oznacza to, że w danej kampanii, czyli w czasie obowiązywania konkretnego katalogu, konsultantka wypracowała rabat w wysokości 27% i od tej pory każde kolejne zamówienie będzie już na takim progu rabatu. Dzięki temu w następnym katalogu, przy identycznej ilości zamówień i kwot sprzedaży Twój zysk wynosi nawet powyżej 160 złotych (produkty pochodzące z wyprzedaży objęte są zazwyczaj rabatem 10%, inne bywa również naliczanie rabatów np. dla ubrań).

Po złożeniu 5 zamówień na kwotę 320 pln, wchodzisz w próg 1600 zł i otrzymujesz automatycznie rabat w wysokości 35%, co daje możliwość zarobienia naprawdę niemałych kwot. Jakich? Otóż to już zależy od Twojej osobistej sprzedaży. Gdybyś powtórzył wynik powyższych zamówień (ilości oraz kwot) na progu 35%, to możesz zarobić nawet 560zł, co daje ponad 27% minimalnej pensji krajowej (przykład na podstawie pensji minimalnej z 2021 r.).

Ambasadorka Avon może także wspierać swoje zarobki narzędziem w postaci katalogu „Netto”. Podane tam kwoty produktów, bez podatku VAT, mogą być pomocne w sprzedaży, szczególnie, że w ofercie „Netto” bardzo wiele kosmetyków czy akcesoriów, stanowią produkty niedostępne w tradycyjnym katalogu, obowiązującym w danej kampanii sprzedażowej Avon.

Rabat 40%

Jeszcze w 2021 r. w ramach sprzedaży katalogowej można było uzyskać rabat w wysokości 40%. Obecnie, aby móc to osiągnąć trzeba wygenerować sprzedaż kwartalną na poziomie 12000 zł osiągając poziom platynowy VIP. Więcej na ten temat w zakładce progi rabatowe w Avon.

Zawalcz o rabaty 45% i cenne nagrody

Od lat pojawia się także inna, atrakcyjna oferta. Avon oferuje niskie ceny kosmetyków dla konsultantek na zakup dużej ilości kosmetyków z jednej serii. Zamawiając kilkanaście lub kilkadziesiąt (w zależności od oferty) szminek czy też perfum z danego katalogu, oznaczonych gwiazdką, można uzyskać nawet do 45% rabatu oraz dodatkowo jakiś produkt np. małego AGD. Warto jest także rozważyć zostanie liderem Avon, aby otrzymywać wynagrodzenie m.in za mianowania nowych konsultantek oraz w przyszłości uzyskiwać pieniądze za obrót struktury. Ponadto lider może uczestniczyć w swoim programie na start, w którym może zdobyć dodatkowe środki pieniężne, bon Sodexo lub nagrody rzeczowe.

To ile zarabia konsultantka Avon? Podsumowanie

Zarobek w Avon uwarunkowany jest aktywnością konsultantki w danym okresie rozliczeniowym. W przypadku wysokiej sprzedaży uzyska się wysoki poziom, który oferuje zniżki i dodatkowe bonusy oraz można zapisać się do klubu Róży, w którym to są jeszcze większe rabaty oraz otrzymuje się prezenty. To doskonała motywacja do działania, dzięki której możesz wypracować miesięczny zysk na zadowalającym Cię poziomie. Sukces konsultantki Avon może być również związany z wyborem popularnych produktów, które przyciągają klientów. Dodatkowo, korzystanie z promocji i ofert specjalnych może pomóc w zwiększeniu sprzedaży i zarobków. Ostateczne zarobki zależą więc od indywidualnego wysiłku i umiejętności sprzedażowych!

1 thought on “Ile może zarobić konsultantka Avon?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *