Aktualności

Program Avon Nagradza – czym jest i co oferuje?

Avon Nagradza - program dla konsultantek

W ostatnim kwartale 2021 roku Avon postanowił wprowadzić nowy program lojalnościowy pod nazwą „Avon Nagradza” przeznaczony dla wszystkich osób współpracujących z marką, niezależnie od ich stażu. Z założenia ma motywować poziomami rabatu, wspierać przywilejami i narzędziami oraz doceniać programami, nagrodami i wydarzeniami!

Program Avon nagradza – informacje w pigułce

 • Program skierowany jest dla wszystkich osób zarejestrowanych w Avon (konsultantów, liderów, managerów).
 • Nowo zapisane osoby najpierw korzystając z programu na start dla konsultantek, a następnie po jego zakończeniu automatycznie przystępują do programu Avon nagradza.
 • Program podzielony jest na 4 kwartały.
 • Przywileje uzyskane w jednym kwartale przechodzą na następny.
 • Łączna kwota wszystkich zamówień z jednego kwartału określa poziom na jakim się znajdujemy.
 • Korzystając z programu zyskujemy rabat oraz dodatkowe profity i nagrody, takie jak próbki, darmowe dostawy, nagrody za awans lub utrzymanie poziomu, czy nawet udział w pikniku lub świątecznej gali. Wszystko zależy od uzyskanego poziomu sprzedaży.
 • Szczegółowe informacje oraz aktualny poziom znajdują się w klubie Avon na głównej stronie oraz w regulaminie.

Przykładowa kwalifikacja konsultantki do poszczególnych poziomów została określona na rysunku poniżej:

Oznacza ona, że konsultantka, która dołączy do Avon w kwartale 1/2022 korzysta najpierw z programu na start, a następnie w kwartale 2 po jego zakończeniu zaczyna korzystać z benefitów Avon nagradza na warunkach wypracowanych z poprzedniego programu i kwartału. Pracuje już także na poziom, który będzie obowiązywał dla niej w kwartale 3/2022.

Program Avon nagradza – jak działa?

Zasada programu jest prosta i dotyczy wszystkich konsultantek i konsultantów. Podzielony on został na kwartał, czyli trzy miesiące. Począwszy od października, a kończąc na grudniu 2021 zlicza się kwoty składanych zamówień. Całkowita kwota wskaże na jakim poziomie w programie się znajdujemy i do jakich dodatkowych opcji i bonusów przystępujemy w kolejnym kwartale już w 2022 r. W kolejnym pracujemy już na następny, aby utrzymać lub poprawić poziom.

Wiele poziomów w Avon nagradza

Każdy konsultant może działać w Avon na różne sposoby. Niektórzy nastawieni są mocno na indywidualnym rozwoju i widzą siebie jako lider, czy wyżej. Inni z kolei mają grono swoich klientów, co pozwala im zarobić dodatkowe pieniądze. Są też osoby, które dokonują zamówień nieregularnie i to głównie na swój użytek, oszczędzając min. 10-15% od każdego produktu z katalogu. Firma zdaje sobie z tego sprawę, ale nikogo nie chce wykluczyć z programu, który dzieli się na określone poziomy w zależności od sprzedaży kwartalnej:

 • Poziom brązowy – do 500 zł w kwartale
 • Poziom srebrny – minimum 550 zł na kwartał
 • Poziom złoty – z minimalną kwotą 1200 zł na kwartał
 • Poziom platynowy – sprzedaż w kwartale na kwotę min. 2500 zł
 • Poziom diamentowy – osiągnięcie w kwartale sprzedaży minimum 5000 zł
 • Poziom VIP diamentowy – najwyższy poziom za osiągnięcie sprzedaży na kwotę min. 12000 zł

Korzyści w programie Avon nagradza

Bonusy uwarunkowane zostały od poziomu, na którym się znajduje się dana osoba. Im wyższy poziom, tym więcej bonusów i dodatkowych możliwości. Jeśli w danym kwartale uda się uzyskać np. srebrny poziom, to przez cały kolejny kwartał korzystamy z przywilejów, które daje, czyli gwarantowany rabat 20% z możliwością jego podwyższenia do 27% przy zamówieniu od 450 zł w miesiącu do nawet 35%, kiedy podczas jednej kampanii uzyskamy sprzedaż >850 zł. Dodatkowo otrzymujemy darmową dostawę od zamówień 200 zł (dla kuriera 48h i punktów odbioru 72h), a także ofertę na wybrane pakiety katalogów i 2 próbki do pierwszego zamówienia w miesiącu. Jeżeli uda się Tobie utrzymać poziom lub zanotujesz awans to otrzymasz nagrodę.

Jak przystąpić do programu Avon nagradza?

Do programu nie trzeba się samemu zgłaszać, ponieważ cały proces jest zautomatyzowany. Po zalogowaniu w klubie Avon mamy od razu wgląd do wszystkich ważnych informacji na jego temat. Widzimy na jakim aktualnie jesteśmy poziomie, ile nam brakuje do kolejnego i co możemy zyskać. Warto przypomnieć, że nowe osoby mogą przystąpić dopiero po programie TPS, czyli „Twój program na start”.

Podsumowanie

Osobiście uważam program za ciekawy i warty uwagi, zważywszy, że każdy w nim uczestniczy. Nawet jeśli miesięcznie nie dokonujemy dużych zakupów, to kwartalnie mamy szanse osiągnąć chociażby srebrny poziom. Aktualnie zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, a po drodze mamy jeszcze Black Friday i jest to dobry czas upolowanie prezentów w niższych cenach, zwłaszcza, że kupując zestawy w większej ilości możemy uzyskać rabaty rzędu 40%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *