Avon blog

Zakłady sportowe – czy są legalne?

kobieta mysli nad czyms

Przeglądając wiadomości z świata sportu coraz częściej możemy natknąć się na różnego rodzaju reklamy firm bukmacherskich, które oferują nam udział w zakładach dotyczących piłki nożnej oraz innych sportów. Z jednej strony prezentują się one bardzo kusząco, z drugiej jednak zakłady bukmacherskie kojarzą się z hazardem, przez co wiele osób ma wątpliwości co do ich legalności. Czy słusznie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czym są zakłady sportowe?

Zakłady sportowe to popularna forma hazardu, w której uczestnicy stawiają pieniądze na wynik różnorodnych wydarzeń sportowych. Mogą to być mecze piłki nożnej, koszykówki, tenisa, czy nawet wyścigi konne. Istnieje wiele różnych rodzajów zakładów sportowych, począwszy od prostych zakładów na zwycięzcę meczu, po bardziej skomplikowane opcje, takie jak liczba bramek zdobytych w danym meczu. Zakłady sportowe są popularne nie tylko ze względu na emocje związane z obstawianiem wyniku meczu, ale także dlatego, że pozwalają kibicom uczestniczyć w wydarzeniach sportowych w zupełnie inny sposób. Co więcej, w zakładach sportowych często pojawiają się liczne promocje bukmacherskie zwiększające szanse kibiców na wygraną. To wszystko sprawia, że są dla wielu miłośników sportu atrakcyjną propozycją.

Czy zakłady sportowe w Polsce są legalne?

To pytanie nurtuje wielu entuzjastów sportu i hazardu. Otóż, od 2017 roku polskie prawo reguluje rynek zakładów bukmacherskich. W związku z tym, zakłady sportowe są legalne, choć objęte szeregiem restrykcji mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa graczy. W związku z tym istnieją wyznaczone instytucje, które legalnie oferują tego rodzaju usługi. W chwili obecnej, działające w Polsce firmy bukmacherskie muszą spełniać szereg restrykcyjnych wymogów oraz posiadać licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Dzięki temu, gracze mogą cieszyć się zakładami sportowymi w Polsce w sposób legalny i bezpieczny, mając jednocześnie pewność, że ich środki są chronione przez odpowiednie organy państwowe. Mimo wszystko musimy jednak pamiętać o tym, że nawet legalna gra wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając bukmachera?

Decydując się na udział w zakładach sportowych warto sprawdzić, czy dana firma jest podmiotem legalnie działającym na terenie naszego kraju i czy posiada wspomnianą wyżej licencję Ministerstwa Finansów. Ponadto warto szukać atrakcyjnych promocji, dzięki którym gra nie będzie wiązała się z koniecznością wpłacenia dużej kwoty. Doskonałym przykładem jest bonus bez depozytu w LV BET. Doświadczeni gracze porównują również kursy u poszczególnych bukmacherów oraz zwracają uwagę na inne udogodnienia takie jak aplikacja mobilna czy sprawna obsługa klienta.

Odpowiedzialna gra – na czym polega?

Legalność zakładów sportowych nie zwalnia nas z odpowiedzialnej gry. Na czym powinna polegać? Przede wszystkim pamiętać należy, że zakłady sportowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Powinny one nie tylko zadbać o swoją wiedzę na temat wybranej dyscypliny sportu czy samej specyfiki zakładów ale również określić limit środków, które przeznaczą na grę. Na stronach bukmacherów możemy znaleźć dodatkowe narzędzia, które pozwalają grać odpowiedzialnie.

Tagged ,

About Redaktor zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *