Avon blog, Poradnik Ambasadorki Avon

Jak pozyskać klientów w Avon?

Jak pozyskać nowych klientów w Avon?

Jeśli jesteś Ambasadorką Piękna i zastanawiasz się, jak znaleźć klientki, działając w Avon, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi radami. To szansa na to, by Twój „mały biznes” nabrał rozpędu, a Ty byś mogła cieszyć się z możliwości rozwoju zawodowego.

Ambasadorka Piękna, to bardzo ważna funkcja. Dobra konsultantka Avon, to osoba, która ceni sobie przebywanie z ludźmi i łatwo nawiązuje z nimi relacje. Powinna to być osoba otwarta, szczera, uśmiechnięta i życzliwa. W tej pracy potrzebna jest empatia i inteligencja społeczna. To połowa sukcesu, który dzieli Cię od stania się najlepszą Ambasadorką Avon. W rozwijaniu swojej działalności powinnaś skupić się na tworzeniu stałej bazy klientów. W tym celu warto podjąć takie działania, jak np.:

  • dzielenie się ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi oraz współpracownikami wiedzą o tym, że zaczęłaś przygodę z marką Avon,
  • nawiązywanie współpracy z salonami urody, stylistami fryzur czy paznokci,
  • staranie się o to, by klientki polecały Twoje usługi szerszemu gronu osób,
  • organizowanie spotkań oraz aktywność w social mediach i grupach dyskusyjnych.

Podejmując współpracę z Avon stajesz się pośrednikiem między jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych na świecie, a klientkami, oczekującymi od Ciebie porad i fachowej wiedzy.

Jak zdobyć klientki w Avon? – najlepsze sposoby

Jeśli zastanawiasz się, jak pozyskać klientki do Avon, to możesz skorzystać z wielu sprawdzonych metod działania. Spróbuj tym tematem zainteresować swoich bliskich, jak również osoby należące do grona Twoich znajomych czy koleżanek i kolegów z pracy. Na swojej drodze spotykasz codziennie wiele osób, które mogą stać się, nie tylko Twoimi nowymi znajomymi, ale także potencjalnymi klientami. Dbając o swoją urodę odwiedzasz salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Możesz zapytać ich właścicieli, czy istnieje szansa, abyście wspólnie reklamowali swoje usługi. Ty możesz rekomendować dobrego fryzjera, zaś on będzie polecać Ciebie. Poszukiwanie klientek do Avon wymaga tylko odrobiny czasu i zaangażowania.

Stałe grono klientów Avon – porady dla Ambasadorek Piękna

Umawiając spotkanie z klientkami w ich domach, z pewnością zabierasz ze sobą, nie tylko katalogi, próbki kosmetyków, ale i terminarz spotkań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić każdą z odwiedzanych przez siebie osób o polecenie Ciebie kilku jej znajomym czy członkom rodziny. Systematyczne zbieranie rekomendacji znacznie ułatwia szukanie klientek do Avon. W swojej pracy wykorzystaj też social media. Ich siła tkwi w dotarciu do bardzo dużego grona odbiorców, nawet osób, które są Ci obce, ale interesują się makijażem i pielęgnacją urody. Ambasadorka Piękna może także organizować spotkania, na których przedstawia nowe produkty czy oferty przedsprzedażowe. To rewelacyjny sposób na pozyskiwanie nowych klientów do Avon.

Pamiętaj, że współpraca z marką Avon, to wspaniałe doświadczenie zawodowe, które można połączyć z pasją do makijażu i pielęgnacji urody oraz możliwością nawiązywania nowych kontaktów międzyludzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *