Avon blog

Czy Avon testuje na zwierzętach?

Czy Avon testuje na zwierzętach?

Osoby, które stosują kosmetyki renomowanych marek, zastanawiają się niejednokrotnie, czy są one testowane na zwierzętach? Nie inaczej jest w przypadku Avon. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

Marka Avon zaprzestała testowania swoich kosmetyków na zwierzętach laboratoryjnych w roku 1990. Od tego czasu minęło 30 lat. Firma, pragnąc ocenić bezpieczeństwo i jakość produkowanych przez siebie wyrobów kosmetycznych, wykorzystuje inne metody, które nie wiążą się z cierpieniem zwierząt. Koncern kosmetyczny Avon był pionierem, jeśli chodzi o wprowadzenie zakazu testowania swoich produktów na zwierzętach. Zakazem tym objęto wszystkie kraje Europy i większość państw świata. W ślad za Avonem poszły inne, znane i cenione do tej pory marki kosmetyczne, określane mianem kultowych. Chiny to jedyny kraj, w którym kosmetyki Avon są poddawane testowaniu na zwierzętach. Wynika to m.in. z regulacji prawnych, jakie obowiązują w tym państwie.

Czy Avon testuje na zwierzętach – poznaj prawdę

Problem testowania kosmetyków Avon w Chinach trwał przez wiele lat. W państwie tym ustawodawca nakłada na firmy kosmetyczne prawny obowiązek testowania swoich wyrobów na zwierzętach. Dotyczy to produktów oznaczonych symbolem „specjalnego użytku”. Nazwa ta jest myląca, gdyż nie chodzi tutaj o dermokosmetyki, ale zwykłe kremy do opalania czy dezodoranty sprzedawane w Chinach oraz importowane do Chin. Przymusowe testy są prowadzone na zlecenie chińskich władz w laboratoriach akredytowanych przez Chiński Urząd ds. Żywności i Leków. Zdaniem władz Avon procedury te nie mają żadnego uzasadnienia. Marka Avon od lat angażuje się w zwalczanie procederu przeprowadzania testów swoich kosmetyków na zwierzętach na terenie Chin. Pierwszym krokiem, zmierzającym do tego celu, było znaczne ograniczenie sprzedaży do Chin, kosmetyków uznawanych za te „specjalnego użytku”. Firma Avon zakazała sprzedaży również swoich wyrobów, testowanych w Chinach, na rynki Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu, Azji czy Ameryki Płd.

Walka z problemem wykorzystywania zwierząt do testowania jakości kosmetyków czy innych produktów jest prowadzona aktualnie na całym świecie. Avon był jedną z pierwszych firm, inicjatorów tej idei.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *