Avon blog

Jakie zabiegi na włosy możesz wykonać w domu?

kobieta w kapieli

Może wydawać się, że posiadanie zadbanych, dobrze odżywionych i błyszczących włosów wiąże się z dużymi kosztami. Profesjonalne kosmetyki czy zabiegi w salonach fryzjerskich to jednak nie jedyna droga do pięknej fryzury. Równie dobrze możesz zadbać o stan oraz wygląd swoich włosów we własnym domu z użyciem produktów łatwo dostępnych. Sprawdź, jak to zrobić.

Olejowanie włosów

Jednym z najprostszych i zarazem najbardziej efektownych oraz korzystnych dla naszych włosów zabiegów jest olejowanie. Zacząć trzeba przede wszystkim od określenia porowatości włosów. Możesz to zrobić, na przykład rozwiązując prosty test na stronach internetowych – pytania będą dotyczyły wyglądu i stanu twoich włosów oraz tego, z jakimi problemami najczęściej się zmagasz podczas pielęgnacji. Gdy już będziesz wiedziała, jakiego typu włosów posiadaczką jesteś, czas dobrać odpowiednie kosmetyki. Do olejowania, jak sama nazwa wskazuje, potrzebne będą przede wszystkim oleje. Dla włosów niskoporowatych sprawdzą się na przykład:

  • Olej kokosowy,
  • Masło shea,
  • Masło kakaowe.

Te same oleje mogą jednak pogorszyć wygląd włosów wysokoporowatych, dla których z kolei remedium na puszenie się i łamanie będą:

  • Olej arganowy,
  • Olejek jojoba,
  • Olej lniany.

Posiadaczki średnioporowatych włosów powinny postawić na:

  • Olej słonecznikowy,
  • Oliwę z oliwek,
  • Olej ze słodkich migdałów.

Bardzo przydatne okazują się także specjalnie dobrane mieszanki olejów dla konkretnego typu włosów. W ten sposób można dostarczyć wielu różnych składników bez zapełniania łazienkowych półek kolejnymi buteleczkami osobnych produktów. Możesz je znaleźć na przykład pod tym linkiem: https://onlybio.life/oleje-do-wlosow. Jak właściwie naolejować włosy? To dosyć proste. Możesz nałożyć olej na suche lub zwilżone uprzednio włosy, rozprowadzić go na długości i pozostawić na kilka godzin. Następnie nałóż maskę lub odżywkę zawierającą emulgatory – pozwoli to na dokładne usunięcie oleju z włosów i dodatkowo dostarczy kolejne składniki aktywne. Pozostaw odżywkę na kilkanaście minut, a następnie dokładnie spłucz i umyj głowę jak zazwyczaj. I gotowe!

Odżywki i maski DIY

Nikt nie powiedział, że pielęgnacja włosów musi opierać się jedynie na drogeryjnych produktach. Równie dobrze możesz samodzielnie stworzyć różne maski i odżywki, które świetnie sprawdzą się na Twoich włosach i mogą stanowić ciekawe urozmaicenie. Możesz użyć do tego takich produktów jak na przykład jogurt naturalny, jajka, miód, aloes, czy wszelkiego rodzaju oleje. Dobrze sprawdzą się także domowe płukanki, na przykład z octu jabłkowego, a także wcierki do skóry głowy z ziół i nasion – przykładowo z kozieradki czy pokrzywy. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia i potrzeby Twoich włosów.

Masaż skóry głowy

Takie proste, a takie dobre! Masaż skóry głowy to czynność, o której dosyć często zapominamy, a niesie ona ze sobą wiele korzyści dla stanu naszych włosów. Dłonie czy specjalne masażery będą stymulowały skórę i zwiększały przepływ krwi, a co za tym idzie – włosy będą lepiej odżywione. Można do masażu dołączyć także wcierki lub specjalne olejki do skalpu, by jeszcze efektywniej wpłynąć swoim działaniem na efekt, który widoczny będzie na włosach.

Tagged ,

About Redaktor zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *