Avon blog

Invisalign w Warszawie – jak niewidoczne nakładki zmieniają życie na lepsze?

invisalign

Brak metalowych elementów, łatwość w utrzymaniu czystości, a do tego dyskrecja – nakładki Invisalign to bez wapienia estetyczna i komfortowa opcja dla osób poszukujących niewidocznej metody korygowania wad zgryzu w Warszawie. Marząc o pięknym, wręcz hollywoodzkim uśmiechu, warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie. Dowiedz się więcej! 

Warszawa: nakładki na zęby Invisalign 

Tradycyjny aparat ortodontyczny, choć skuteczny, kojarzy się przede wszystkim z dyskomfortem i widocznymi metalowymi zamkami na zębach. Na szczęście nie jest jedyną dostępną opcją, jeśli chodzi o prostowanie zgryzu. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się nakładki Invisalign – wykonane z przezroczystego tworzywa na podstawie odcinku jamy ustnej lub jej skanu są niemal niewidoczne dla otoczenia. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się swobodą uśmiechu bez obaw o estetykę. Nakładki są także wygodne – brak metalowych elementów zmniejsza ryzyko podrażnień dziąseł i wnętrza jamy ustnej. 

Aparat nakładkowy Invisalign – jak wygląda leczenie?

Cała przygoda z leczeniem ortodontycznym zawsze rozpoczyna się od konsultacji z ortodontą. W trakcie pierwszej wizyty specjalista ocenia stan uzębienia, wykonuje kompleksową diagnostykę, tworzy również modele diagnostyczne uzębienia. 

Następnie opracowywany jest plan leczenia, a dzięki nowoczesnym technologiom specjalista może przygotować cyfrową wizualizację efektów, podczas której pacjent zobaczy, jak tydzień po tygodniu będą przesuwały się jego zęby. Kompleksową usługę leczenia wad zgryzu za pomocą nakładek Invisalign oferuje Dental Fraternity w Warszawie

Kolejny etap to przygotowanie zestawu nakładek. Na podstawie wykonanych wcześniej wycisków cyfrowych są one przygotowywanie indywidualnie dla pacjenta, który następnie je otrzymuje. Każda nakładka jest noszona przez około 1-2 tygodnie i każda z nich delikatnie przesuwa zęby w pożądanym kierunku. Są one zapakowane i ponumerowane, tak aby pacjent nie miał wątpliwości, którą parę nosić. 

Wizyty kontrolne odbywają się rzadziej niż w przypadku leczenia za pomocą tradycyjnego aparatu ortodontycznego – co 6-8 tygodni. Natomiast po zakończonym leczeniu następuje czas retencji, czyli utrwalenia uzyskanych efektów. Retainer, czyli szyna retencyjna, może być wykonana z tego samego tworzywa, co nakładki – jest niemal niewidoczna i tak samo komfortowa w użytkowaniu. 

Nakładki Invisalign w Warszawie – zalety

Nie da się ukryć, że leczenie ortodontyczne przy użyciu nakładek Invisalign oferuje wiele korzyści w porównaniu do tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Oprócz tego, że nakładki są praktycznie niewidoczne i nie wpływają na wygląd podczas noszenia, są po prostu wygodne. Są zaprojektowane tak, by móc je łatwo zakładać i zdejmować, co pozwala na większą swobodę w codziennym funkcjonowaniu. 

Dodatkowo nakładki są łatwe w utrzymaniu czystości, nie powodują żadnych otarć i ran w jamie ustnej, a co najważniejsze – czas leczenia może być nawet o połowę krótszy, niż w przypadku aparatu stałego. Obecnie Invisalign stanowi najszybszą metodę leczenie wad zgryzu – czas terapii wynosi od 3 do 18 miesięcy w zależności od wady. Nakładki dzięki swojej konstrukcji obejmują całą powierzchnię korony zęba, co pozwala na równomierne rozłożenie sił działających na zęby – inaczej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Tagged ,

About Redaktor zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *